Basen na Grabku już działa

Basen plenerowy w Parku Grabek jest już otwarty to jego szósty sezon, a czynny będzie – jeżeli pozwoli na to pogoda – do połowy września. W szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu, basen będzie czynny: poniedziałek-czwartek: 10:00-19:00, a w piątek-niedziela: 10:00-20:00. Całodniowy bilet ulgowy kosztuje 17 zł, a normalny 26 zł.

Czytaj dalej

Szyb basztowy do remontu

Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja zabytkowej wieży szybowej zwanej basztową i budynku maszyny wyciągowej, byłej kopalni Saturn. Czeladź pozyskała na to zadanie dofinansowanie z środków unijnych w wysokości blisko 7 mln zł. W drugiej połowie maja br. została podpisana umowa z wyłonioną w przetargu firmą Efekt, która realizowała już u nas kilka dużych inwestycji.

Czytaj dalej

Park kieszonkowy przy ul. Kombatantów

Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na budowę kolejnego parku kieszonkowego, tym razem przy Alei Rodów Czeladzkich wzdłuż ul. Kombatantów. To realizacja mojego wniosku, złożonego na prośbę mieszkańców jeszcze z 2024 roku. Prace przy budowie wkrótce się rozpoczną, a realizować je będzie firma BudKom. Wartość umowy to ponad 700 tys. zł.

Czytaj dalej