Zbigniew Szaleniec złożył ślubowanie

sesja8.12_1Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Zbigniew Szaleniec złożył ślubowanie i został nowym burmistrzem Czeladzi. W ten sposób dobiegła końca kadencja samorządu 2010 – 2014 i rozpoczęła się nowa. Teraz od nowego burmistrza zależy ścieżka jaką obierze. Czy będzie to rozwój lat 2002-2010 czy raczej kontynuacja złych rządów ostatniej kadencji?

Nowy burmistrz wytoczył ambitny program wyborczy, który sam nazwał „odważnym i rozważnym” czy uda mu się go zrealizować? Jedno jest pewne wszystkie pomysły dobre dla miasta i mieszkańców będą miały aprobatę Rady Miejskiej. Nie może jednak dojść do powtórki z poprzedniej kadencji, kiedy to burmistrz chciała decydować o wszystkim sama, próbując zepchnąć w cień radnych. Wiemy jak dla poprzedniczki burmistrza Szaleńca skończyła się ta „próba sił”.

sesja8.12_2

Niebawem nowy burmistrz, zapewne przedstawi swoich najbliższych współpracowników, liczę, że dokona nie tylko odważnego, ale i rozważnego wyboru. Zmierzyć się także musi z trudnym projektem budżetu na rok 2015 i przedstawić go Radzie.

Kolejna sesja Rady Miejskiej, prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.

W dniu dzisiejszym zostałem także wybrany głosami radnych Platformy Obywatelskiej na szefa Koalicyjnego Klubu Radnych PO.