Zmiany w parkowaniu na osiedlu Ogrodowa

parking_szpitalnaPo wielu interwencjach mieszkańców Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, wreszcie przygotowuje się do zmian zasad parkowania na swoich parkingach. Planowane jest wydzielenie parkingu przy budynkach Szpitalna 21 i 23 oraz wprowadzenie systemu zamkniętego. Dodatkowo jeszcze w czerwcu Urząd Miasta ma zrealizować remont parkingu przy ul. Szpitalnej 33 oraz nowych miejsc postojowych na Ogrodowej.

Wedle propozycji Spółdzielni na wjeździe zamontowane zostaną szlabany, otwierane  pilotami, które z kolei otrzymają tylko mieszkańcy. Piloty będą wydawane wszystkim chętnym posiadaczom aut zamieszkujących w zasobach CzSM, co jednocześnie nie jest równoznaczne z zapewnieniem miejsca postojowego każdemu posiadaczowi urządzenia. Pilot będzie płatny jednorazowo przy jego pobraniu, na razie Spółdzielnie nie podała ewentualnych kosztów.

Czy zmiany na parkingach należących do CzSM, sprawią, że mieszkańcy będą bardziej zadowoleni, a miejsca dostępniejsze. Pokaże to najbliższy czas. Czekam na Państwa opinie.

Jednocześnie Gmina Czeladź rozpoczęła przebudowę parkingu przy ul. Szpitalnej 33.

Trwają też prace związane z wytyczeniem nowych miejsc parkingowych w ciągu ul. Ogrodowej, o co wnioskowałem od pewnego czasu. Na to zadanie w tym roku przeznaczono 60.000 zł.

Obie inwestycje zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w czerwcu.

Tym samym cząstkowo udało mi się spełnić moją obietnicę wyborczą dotyczącą tworzenia nowych miejsc postojowych. Liczę że w kolejnych latach uda się zrobić więcej.