Spółdzielnia termomodernizuje kolejne budynki

Po zeszłorocznej termomodernizacji budynków Ogrodowa 4, 6 i 8 oraz Szpitalna 15 i 17, obecnie trwają praca w budynkach wieżowców Szpitalna 21 i 23. Prace potrwają około roku. Po zakończeniu prac obiekty nie tylko będą wyglądać znacznie efektowniej, ale przede wszystkim będą mniej energochłonne i zniknie z nich azbest.

Zakres prac podobnie jak w zeszłym roku jest naprawdę spory: wymieniane są też loggie balkonowe. Finalnie budynki zyskają też nową elewację w odcieniach szarości z różnobarwnymi elementami.


Warto podkreślić, że po kilku latach zastoju wreszcie tempa nabrały prace związane z termomodernizacją i demontażem azbestu.


Termomodernizacji poddano też budynki na innych osiedlach należących do CzSM np. budynek przy ul. Dziekana 8. Nowy estetyczny wygląd budynku cieszy nie tylko jego użytkowników, ale przyciąga wzrok pozostałych mieszkańców osiedla. Co równie istotne po termomodernizacji zapotrzebowanie na energię w tym budynku spadło o ponad 25 %. Również na os. Piłsudskiego wyremontowano w tym roku 5 budynków.


W kolejce czeka jeszcze wiele budynków gdyż ostateczny termin demontażu azbestu to koniec 2032 rok. W dalszej kolejności, jako ostatnie wysokie budynki remontowane będą Ogrodowa 20 i 22.