Kolejne inwestycje przy Gdańskiej


W kwietniu ruszyły prace związane z nową halą logistyczną przy ul. Gdańskiej w rejonie tzw. Gospodarczej Bramy Śląska. Panattoni rozpoczął budowę centrum dystrybucyjnego dla producenta odzieży i akcesoriów sportowych – powierzchnia to ponad 67 tys. m². Ponadto ta sama firma nabyła też grunty pod budowę centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Czeladź V o powierzchni 36,5 tys. m².


Pierwsza z hal (Panattoni Park Czeladź IV) ma być gotowa w I połowie 2021 roku. Widać, że prace na placu budowy idą w szybkim tempie. Po jej wybudowaniu do kasy miasta z podatku od nieruchomości i innych podatków pośrednich, co roku wpływać będzie ok. 2 mln zł.


Wykonawcą pierwszej z hal jest firma Bremer sp. z o.o., a sądząc po ilości zgromadzonego sprzęty budowlanego i szerokim froncie robót nie ma zagrożenia, że obecny kryzys spowolni prace.

Niebawem powinny też ruszyć prace przy kolejnym centrum logistycznym – Panattoni Park Czeladź V. Z końcem kwietnia Panattoni zakupiło od miasta 8 hektarową działkę w sąsiedztwie obecnie budowanej.

Obie inwestycje to dla miasta spore pieniądze ze sprzedaży gruntów, wpływy z podatków po uruchomieniu hal , ale przede wszystkim nowe miejsca pracy, które będą tak istotne w dobie kryzysu wywołanego epidemia koronawirusa.