Powstanie nowe osiedle mieszkaniowe

Przy ul. Trznadla na zarośniętych do tej pory terenach powstaną cztery budynki mieszkaniowe. Łącznie ma się pojawić około 120 nowych mieszkań w czterokondygnacyjnych budynkach wraz z infrastruktura towarzysząca oraz miejscami parkingowymi – także podziemnymi. Inwestorem jest firma SMG Śląsk.

Budowa tego osiedla jak i domków jednorodzinnych w wielu rejonach Czeladzi, z zwłaszcza przyszłego osiedla w okolicy ul. Legionów to szansa na przezwyciężenie spadkowego trendu demograficznego, może już niebawem nasze miasto ponownie osiągnie 30.000 mieszkańców.

Jest szansa, że budowa pierwszego budynku ruszy na przełomie 2022 i 2023 roku. Na ukończenie pierwszego etapu przewiduje się od 18 do 24 miesięcy.

Mieszkania będą miały od 35 do 100 metrów kwadratowych. Na terenie osiedla powstaną 174 miejsca parkingowe – 88 wykonanych z nawierzchni ażurowej oraz 86 w garażu podziemnym. Ceny mieszkań nie został jeszcze określone.

– Ceny zostaną określone po zatwierdzeniu projektu, przy uwzględnieniu konkretnej daty rozpoczęcia sprzedaży. W przedsprzedaży ceny z pewnością będą atrakcyjne. Informacja o rozpoczęciu sprzedaży w pierwszej kolejności pojawi się na stronie internetowej oraz w biurze sprzedaży inwestora – mówi Agnieszka Wolska-Cofór ze spółki SMG Śląsk.

Elementem tego mini osiedla ma być także skwer, który jak wynika z koncepcji, planowany jest w okolicach muru oddzielającego przyszłe osiedle od trenów kościoła.

Trzymam kciuki za powodzenie projektu i za pojawienie się w Czeladzi nowych mieszkańców.