Dlaczego w Czeladzi nie dbają o place zabaw?

plac3W naszym mieście jest wyjątkowo mało miejsc atrakcyjnych dla najmłodszych. Mało tego nawet o te miejsca, które zostały już zagospodarowana w latach poprzednich, jak choćby plac zabaw na Grabku czy na osiedlu Ogrodowa zupełnie się nie dba. Nie możemy się równać z sąsiednim Będzinem gdzie w ostatnim czasie stworzono kilka placów z prawdziwego zdarzenia, ale w naszym mieście nikt nawet nie próbuje zadbać o najmłodszych.

W zeszłym roku Starostwo Powiatowe uruchomiło plac zabaw przy Zespole Szkół na ul. Szpitalnej, jednak jest to plac przeznaczony dla tej szkoły. Zatem to Starostwo wykazują większe chęci do działań niż gmina Czeladź, która w sprawie placów zabaw nie robi nic.

W 2010 i 2012 udało się dzięki wsparciu rodziców dzieci z os. Ogrodowa wyremontować stary plac spółdzielczy, który wtedy wyglądał tak:
plac1
W 2012 roku został ogrodzony i wreszcie zaczął funkcjonować jako bezpieczny i przyjazny dla dzieci:
plac2

Jednak obecne władze spółdzielni nie widzą potrzeby jego stałego doposażenia, poszczególne elementy zaczynają znikać, a plac niebawem będzie wyglądał ponownie jak na początku 2010 roku.

W naszym mieście jest kilka wyśmienitych lokalizacji na nowe place zabaw, a jest też wiele miejsc już zagospodarowanych do tych celów. Pora zabrać się do działania.

Jako radny powiatowy podejmę starania aby w najbliższym czasie skłonić Zarząd Powiatu do zlokalizowania choćby jednego prawdziwego placu zabaw na terenie Czeladzi. Zapraszam też do podawania na mail kontaktowy propozycji lokalizacji.