Dni Czeladzi przeniesione

dni_czeladzi_kultDecyzją władz Czeladzi święto miasta zostało przeniesione z długiego majowego weekendu – 1-3 maja na koniec czerwca – 26-27 czerwca czyli na okres już wakacyjny. Czy jest to dobra decyzja? Wychodzi na to że w nadchodzący majowy weekend w Czeladzi – nie „będzie się działo”, wbrew nowemu hasłu wymyślonemu przez magistrat.

Główną gwiazdą Dni Czeladzi ma być zespół Afromental, zagrać też mają: Golden Life i Konopians. Ciekaw jestem, czy imprezy wreszcie wrócą na czeladzki Rynek, jak to miało miejsce wcześniej i stanowiło element jego rewitalizacji.

Wszystkie miasta starają się zapewnić liczne atrakcje dla mieszkańców w okresie majówki, tymczasem Czeladź z tego terminu pozbywa się swojego święta, wcześniej odpuściliśmy już wspólną imprezę miast zagłębiowskich – rowerową Masę Krytyczną, która od kilku lat toczy się bez Czeladzi.

Wbrew pozorom cała Czeladź nie wyjeżdża z miasta w terminie 1-3 maja, o czym najlepiej świadczyła frekwencja na imprezach w tym okresie, jeśli oczywiście były odpowiednio przygotowane. Pamiętam te tłumy z lat 2008-2010 !

Czy termin 26-27 czerwca zapewni lepszą frekwencje i pogodę? Czy mieszkańcy szybko przystosują się do zmiany daty Dni Czeladzi?