Remonty na Spółdzielczej

spoldzielcza1W 2016 roku mieszkańców ul. Spółdzielczej, nieco zapomnianej do tej pory, czeka kilka dobrych informacji. Jeszcze w tym roku ma ruszyć przebudowa jezdni oraz chodników w ciągu ulicy. Również w temacie termomodernizacji planowane są inwestycje, jednak prawdopodobnie dopiero w roku 2017.

Do tej pory ulica Spółdzielcza była przez władze miasta traktowana po macoszemu. W zeszłym roku zgłosiłem interpelacje w sprawie remontu nawierzchni ulicy, chodników oraz miejsc parkingowych, jak również termomodernizacji budynków. Wcześniej zgłaszałem też potrzebę zagospodarowania placu przy ul. Spółdzielczej 8-10-12.

W 2016 roku będzie wykonana nowa nawierzchnia ul. Spółdzielczej wraz z chodnikami za kwotę około 130.000 zł. Dodatkowo nadal będę zabiegać o powstanie w tym rejonie nowych miejsc postojowych.

spoldzielcza2

Zgłaszałem też zapytania dotyczące termomodernizacji budynków. W 2017 r. planowane jest ocieplenie budynku Spółdzielcza 14-16-18, budynek Spółdzielcza 8-10-12 ma szanse na ocieplenie w 2018 r. po przeprowadzeniu niezbędnych procedur związanych z włączeniem do Wspólnoty Mieszkaniowej wszystkich klatek.

Liczę, że w tym rejonie miasta mieszkańcy też zaczną odczuwać zmiany na lepsze.