Przebudowa Nowopogońskiej coraz bliżej

nowopogonska_2016_122 stycznia br. wziąłem udział w spotkaniu przedstawicieli Powiatu Będzińskiego oraz gmin Czeladź i Sosnowiec w sprawie koncepcji przebudowy ul. Nowopogońskiej i jej przedłużenia w stronę Sosnowca. Projektant szczegółowo omówił wszystkie założenia proponowanej koncepcji, uwzględniające wszystkie wnioski stron.

Koncepcja zakłada między innymi budowę ronda w miejscu starego śladu kolejowego po stronie Sosnowca, bezpiecznego i częściowo bezkolizyjnego skrętu w ul. Orzeszkowej i nowego wjazdu komunikującego ul. Nowopogońską z ul. Sikorskiego.

nowopogonska_2016_2
Nie zapomniano też o wytyczeniu dróg rowerowych.

Spotkanie było konsekwencją decyzji jakie zapadły w październiku br. o przystąpieniu do partnerstwa Powiatu Będzińskiego, gminy Czeladź i gminy Sosnowiec w celu przebudowy ulicy Nowopogońskiej od ronda na Piaskach, wraz z jej sosnowieckim przedłużeniem czyli ul. Grota Roweckiego, aż do DK 86.

nowopogonska_2016_3

Dzięki włączeniu do projektu Sosnowca możliwa będzie kompleksowa przebudowę drogi na całym odcinku. Sosnowiec poniesie 65% kosztów zaś powiat będziński i gmina Czeladź pozostałe 35% po połowie każdy. Jeszcze w tym roku planowane jest zgłoszenie przebudowy do tzw. „schetynówki” czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Sprawę przebudowy Nowopogońskiej rozpoczęta przez mnie jeszcze pod koniec 2013 r. zamierzam pilotować do szczęśliwego finału który powinien nastąpić w latach 2017-2018.