Nowopogońska z dofinansowaniem !

nowopogonska2015W ostatnich dniach ukazała się wstępna lista rankingowa podziału środków w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej dla województwa śląskiego. Projekt zgłoszony przez Powiat Będziński, którego partnerem jest miasto Czeladź, a dotyczący przebudowy ul. Nowopogońskiej został sklasyfikowany na dobrym 11 miejscu, wśród 31 projektów. Proponowana kwota dofinansowania to ponad 2,3 mln zł. Inwestycja ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Powiat będziński i gmina Czeladź złożą się na przebudowę po połowie, dzięki czemu kompleksowo wyremontowany zostanie odcinek między rondem na Piaskach, a granicą z miastem Sosnowiec.

Łączny koszt inwestycji to ponad 5 mln zł. Wcześniej już informowałem, że z inwestycji wycofał się Sosnowiec, zatem przebudowa nie będzie dotyczyć ul. Grota Roweckiego na terenie sąsiedniego miasta.

nowopogonska_2016_2

Cieszę się, że moja inicjatywa jeszcze z grudnia 2013 roku wreszcie nabiera realnych kształtów.

Ponadto drugi projekt powiatu będzińskiego dotyczący przebudowy ul. Sienkiewicza w Będzinie sklasyfikowano na 14 miejscu. Niestety słabiej został oceniony projekt zgłoszony przez Gminę Czeladź – tzw. obwodnica oś. Piłsudskiego – 33 miejsce wśród 48 wniosków i tu o środki na dofinansowanie będzie znacznie trudniej.

Oficjalne i ostateczne wyniki dofinansowania zostaną ogłoszone do końca listopada br.