25. finał WOŚP już w niedzielę

wosp-2017Już w niedziel 15 stycznia odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem Orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Zachęcam wszystkich do udziału i wsparcia WOŚP również podczas czeladzkiego finału.

W ciągu poprzednich 24 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 720 mln zł.

-25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podczas WOŚP w Czeladzi od 15.00 na Rynku zagrają Off Kultura, Giflof, Sztywny Pal Azji i Antoni Smykiewicz. Jak zawsze o 20.00 odpalimy światełko do nieba, siedzibą WOŚP będzie Miejska Biblioteka Publiczna, a od rana na terenie miasta kwestować będą wolontariusze.

Szczególnie zachęcam do udziału w 2 Czeladzkim Biegu Policz się z Cukrzycą organizowanym w ramach WOŚP. Start w samo południe pod siedzibą OSP, dystans 5 km i 2,5 km oraz nordic walking – 5 km.