Powstanie plac zabaw na Zapłociu

zaplocie_plac1W sierpniu 2015 roku wraz z dwójką czeladzkich radnych zgłosiłem wniosek o wpisanie do budżetu miasta inwestycji związanej z zagospodarowaniem terenu tzw. Zapłocia przy ul. Kombatantów poprzez stworzenie dużego wielofunkcyjnego placu zabaw. Podobne zadanie zgłosiła w 2016 roku również grupa radnych i mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. W głosowaniu zyskało ono największe poparcie i tym samym projekt doczeka się realizacji.

Warto przypomnieć że rozpoczęcie zagospodarowywania terenu Zapłocia nastąpiło w latach 2009-2010, jednak potem na kilka lat wszelkie prace zamarły. Przygotowano ciągi piesze, małą architekturę, oświetlenie i zieleń miejską, pozostawiając rezerwę terenową na wykonanie placu zabaw i towarzyszącej infrastruktury.

W 2015 roku zgłosiłem wniosek o dokończenie zagospodarowania terenu poprzez wykonanie placu zabaw. Niestety w 2016 roku wniosek nie znalazł się w budżecie, obiecano jednak taką możliwość w 2017 roku. Tak też się stało, bo podobne zadania zostało zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. W głosowaniu  projekt pn. „Grodzisko zabaw – od juniora do seniora” uzyskało najlepszy wynik – 562 głosy.

zaplocie_plac2
Wniosek o realizację placu zabaw.

Cieszę się że mieszkańcy w głosowania nad budżetem obywatelskim wyrazili poparcie dla dokończenia porządkowania Zapłocia i tym samym ostatecznie doprowadzili do realizacji postulowanego placu zabaw.

W głosowaniu wzięło udział 1922 mieszkańców, oddano 1910 ważnych głosów, z czego prawie 73% za pośrednictwem platformy informacyjno-konsultacyjnej obywatelski.czeladz.pl

budzet_obywatelski1

O realizacji projektu będę informował na bieżąco.