Rusza przetarg na przebudowę ul. Nowopogońskiej

W ostatnich dniach ukazało się ogłoszenie o postępowaniu przetargowym na przebudowę ul. Nowopogońskiej od ronda na Piaskach do granicy z Sosnowcem. Remont będzie finansowany ze środków Powiatu Będzińskiego i Gminy Czeladź. O remont tej drogi zabiegałem od 2013 roku, wreszcie realizacja tego zadnia będzie urzeczywistniona i znacząco podniesie standard jednej z głównych dróg w Czeladzi. Zakończenie przebudowy nastąpi do połowy października 2017 r.

W listopadzie 2016 r. ukazała się lista rankingowa podziału środków w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej dla województwa śląskiego. Projekt zgłoszony przez Powiat Będziński, którego partnerem jest miasto Czeladź, a dotyczący przebudowy ul. Nowopogońskiej został sklasyfikowany na 11 miejscu, wśród 31 projektów. Zaproponowana kwota dofinansowania to ponad 2,5 mln zł. Powiat i Czeladź dołożą po ponad 1,2 mln zł do przebudowy, której łączny nakład wyniesie ponad 5 mln zł.

Powiat będziński i gmina Czeladź złożą się na przebudowę po połowie, dzięki czemu kompleksowo wyremontowany zostanie odcinek między rondem na Piaskach, a granicą z miastem Sosnowiec.

Wcześniej już informowałem, że z inwestycji wycofał się Sosnowiec, zatem przebudowa nie będzie dotyczyć ul. Grota Roweckiego na terenie sąsiedniego miasta.

Po raz pierwszy o wpisanie tej inwestycji do budżetu powiatu zabiegałem jako radny powiatowy pod koniec 2013 roku, w kolejnym roku powstał wstępny projekt nadzorowany przez ówczesnego członka zarządu, a obecnie wicestarostę pana Sebastiana Szaleńca.

Termin składania ofert przewidziano do 23 marca br., a zakończenie całej inwestycji na 16 października 2017 r. O kolejnych krokach będę informował na bieżąco.