26. finał Orkiestry już 14 stycznia

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zapraszam i zachęcam wszystkich do udziału i wsparcia WOŚP, również podczas czeladzkiego finału.

W ciągu poprzednich 25 Finałów WOŚP zebrano i przekazano na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln zł. Może już za kilka dni uda się osiągnąć kwotę miliarda złotych! Warto wspomnieć, że podczas pierwszego WOŚP-u w 1993 r. zebrano 2,4 miliona zł, a w 2017 r. już 105 570 801,49 zł!

– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Podczas WOŚP w Czeladzi od 16.00 na Rynku zagrają Ziggie Piggie, PüDELSI i Róże Europy. Jak zawsze o 20.00 odpalimy światełko do nieba, siedzibą WOŚP będzie Miejska Biblioteka Publiczna, a od rana na terenie miasta kwestować będą wolontariusze.

Szczególnie zachęcam do udziału w 3 Czeladzkim Biegu Policz się z Cukrzycą organizowanym w ramach WOŚP. Start w samo południe pod siedzibą OSP, dystans 5 km oraz nordic walking – 5 km.


Do zobaczenie podczas tegorocznego Finału !