Czy w Czeladzi może powstać pumptrack?

W zeszłym roku grupa mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego złożyła projekt budowy tzw. pumptracku czyli toru rowerowego. Projekt uzyskał 276 głosów co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsce (realizowane jest tylko pierwsze miejsce), teraz pojawia się szansa na wykonanie zadania dzięki bezzwrotnej dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czy tym razem projekt doczeka się realizacji?

W związku z interwencjami mieszkańców, głównie inicjatorów projektu złożonego w ramach budżetu obywatelskiego – „Tor rowerowy dla każdego Pumptrack Czeladź (6/OB/18)”, zwróciłem się do burmistrza o złożenie wniosku na realizację ww. zadnia w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wykonanie zadania w ramach dofinansowania z MSiT pozwoli zaoszczędzić środki własne gminy – dofinansowanie do 70% wartości projektu. Jednocześnie wpłynie pozytywnie na tak ważne zadania jak wspieranie zdrowego trybu życia oraz krzewienie kultury fizycznej


Zgodnie z wnioskiem złożonym do budżetu obywatelskiego zakłada się budowę zapętlonego, asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack składającego się z dwóch połączonych ze sobą pętli o długości około 2×100 mb zajmującego powierzchnię około 1500 m², idealnego do zabaw dla najmłodszych rowerzystów, ale również do mniej lub bardziej profesjonalnego treningu dla dorosłych amatorów oraz zaawansowanych rowerzystów.

Więcej informacji – Tor rowerowy dla każdego Pumptrack Czeladź.

Proponowana lokalizacja to działka nr 265/17, arkusz mapy nr 32 na os. Piłsudskiego.

Podobnie jak wielu mieszkańców liczę, że projekt jeżeli nie w tym roku, to najpóźniej w kolejnym zostanie złożony do dofinansowania w ramach Otwartych Stref Aktywności.