Inwestycje i przebudowy

Obecnie trwają w Czeladzi dwie duże prywatne inwestycje i przebudowy układu drogowego. Chodzi o budowę centrum logistycznego MPL Group przy ul. Będzińskiej oraz Galerię Czeladzką przy ul. Grodzieckiej. W związku z tymi inwestycjami przebudowie podlega także układ drogowy, co w obecnej chwili powoduje pewne problemy, jednak na dłuższą metę upłynni ruch drogowy w mieście i wpłynie na jakość infrastruktury.

MLP Czeladź to centrum logistyczne, które po ukończeniu oferowało będzie 5 budynków magazynowo-produkcyjnych dedykowanych dla sieci Makro Polska. MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Zakończenie budowy planowane jest w drugim kwartale 2019 r. Jednocześnie powstaje też nowa infrastruktura drogowa w ciągu ul. Będzińskiej wraz z połączeniem jej z ul. Gdańską. Przy centrum logistycznym powstanie skrzyżowanie z sygnalizacja świetlną oraz przystanki komunikacji miejskiej.


Obecnie przebudowa generuje utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w godzinach popołudniowych na ul. Będzińskiej tworzą się spore korki, jednak przebudowa zgodnie z deklaracjami wykonawcy powinna się zakończyć w tym roku. Zakres prac jest dość duży i wiąże się nie tylko z budową skrzyżowanie, ale i poszerzeniem drogi.


Druga inwestycja to powstająca przy ul. Grodzieckiej Galeria Czeladzka. Będzie to drugi pod względem wielkości obiekt handlowy w mieście o powierzchni około 5 tys. m². Powstaną tam między innymi sklepy: Lidl, KiK, Pepco, RTV Euro AGD, Action i Rossmann. Obiekt będzie oddany do użytku w 2019 r.


Oprócz samych sklepów powstanie też nowa organizacja ruchu, między innymi na skrzyżowaniu ul. Grodzieckiej i Tuwima pojawi się sygnalizacja świetlna, co istotne gdyż w tym miejscu dochodziło do licznych kolizji. Przedłużone też zostaną ul. Kombatantów i Tuwima.