27. finał WOŚP w Czeladzi

13 stycznie br. w całej Polsce odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem – Pomaganie jest dziecinnie proste: Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Miasto Czeladź jak zwykle włącza się do akcji i szykuje na ten dzień wiele atrakcji.

Na Czeladzkim Rynku wystąpią dla Was zespoły młodzieżowe, projekt „Czeladź śpiewa”, a także Power Of Trinity oraz Big Day! O godzinie 20.00, tradycyjnie już rozbłyśnie „Światełko do nieba” oraz zabrzmi hymn WOŚP.


Jednak najważniejszy cel to wsparcie WOŚP czy to w postaci licytacji czy datków przekazanych wolontariuszom pojawiającym się tego dnia w wielu miejscach. Sztab WOŚP jak zwykle będzie się mieścił w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Szczególnie zachęcam do udziału i kibicowaniu podczas 4. Czeladzkiego Biegu Policz się z Cukrzycą, który ruszy o godz. 12.00 spod OSP w Czeladzi. Całość dochodów z tej imprezy również trafi do Orkiestry.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W 2018 r. dzięki Orkiestrze udało się zebrać 126 mln 373 tys. 804 zł! czyli ponad 20 milionów więcej niż rok wcześniej! Oby w tym roku, również dzięki szczodrości Czeladzian padł kolejny rekord !