Więcej miejsc postojowych na os. Ogrodowa

W tym roku w obrębie osiedla Ogrodowa – Szpitalna Czeladzka Spółdzielnie Mieszkaniowa szykuje się do wykonania dodatkowych miejsc postojowych. Ponadto niedawno złożyłem wniosek o rozważenie zmian w systemie postoju i parkowania w obrębie samego osiedla.

Jak zapewniają władze Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej świetnie rozumieją potrzebę zwiększenia ilości miejsc postojowych, o czym często przypominają im mieszkańcy. Osiedle projektowane i budowana pod koniec lat 70-tych XX wieku, dawno już osiągnęło maksymalną ilość miejsc postojowych, które były pierwotne do tego wyznaczone. Mimo ciągłego poszerzania liczby tych miejsc jest ich nadal za mało.

Jeszcze w tym roku na terenach należących do CzSM, w rejonie osiedla mają powstać nowe miejsca postojowe, oczywiście zależy to też od decyzji lokatorów, którzy nie zawsze zgadzają się na umiejscowienie miejsc parkingowych w pobliżu swoich okien.

Ponadto niedawno złożyłem do Spółdzielni propozycję zmiany organizacji ruchu w obrębie osiedla poprzez dopuszczenie parkowanie wewnątrz osiedla w godzinach nocnych, co i tak byłoby zalegalizowaniem faktycznego stanu. W związku z tym dokonano by zmiany znaków zakazu ruchu na znaki zakaz ruchy z wyznaczoną godzina obowiązywania przykładowo od godziny 7 do 21.


Mam nadzieje że takie działania choć trochę ułatwią funkcjonowanie kierowcom, a jednocześnie nie będą uciążliwe dla pieszych.