Będzie renowacja miejskiego basenu

Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali o uruchomieniu procedury zmierzającej do kompleksowego remontu basenu miejskiego w parku Grabek. Zadanie pod nazwą „Przebudowa otwartego basenu wraz z zagospodarowaniem terenu i budową zaplecza sanitarno – szatniowego w Czeladzi” ma ruszyć w 2020 r. i potrwa 2 lata.

Szacowane koszty inwestycji wyniosą około 10 mln. zł., a inwestorem zastępczym będą Czeladzkie Wodociągi. Basen od wielu lat popadał w coraz większą ruinę, a korzystać z niego można było ostatni raz w 2014 r. mimo że już od dawna nie spełniał podstawowych standardów. Teraz dzięki przebudowie uzyska nowy funkcjonalny kształt dostosowany do potrzeb XXI wieku. W ramach inwestycji powstanie basen rekreacyjny oraz wodny plac zabaw wyposażony w  sikawki, prysznice w kształcie kwiatów czy przelewowe wiaderka.

Wyburzony zostanie stojący przy basenie budynek, a w jego miejscu powstanie nowe zaplecze. Od strony ul. Legionów planuje się wytyczenie miejsc parkingowych.

Część środków pochodzić będzie z budżetu miasta – około 2 mln, pozostała kwota ma zostać zabezpieczona przez preferencyjny kredyt o niskim oprocentowaniu. Prace przewidziane są na lata 2020-2021, przy złożeniu, że z basenu można byłoby korzystać już w lecie 2021 r.

Wielu mieszkańców Czeladzi od dłuższego czasu domagało się remontu i przywrócenia funkcjonowania basenu miejskiego, teraz ich życzenia ma szanse na realizację.