Dni Czeladzi – 22-23 czerwca

Już w najbliższy weekend 22 i 23 czerwca odbędą się tegoroczne Dni Miasta, tym razem zagrają Lady Punk, Feel, Hurt oraz Dr Misio. W programie kabaretowym wystąpi też Cezary Pazura i Formacja Chatelet. W tym roku Dni Czeladzi odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej.

Szczegółowy program imprezy:

22 czerwca (sobota)
16.05 CEZARY PAZURA
17.15 HURT
18.50 CZELADŹ ŚPIEWA 2019
21.10 FEEL

23 czerwca (niedziela)
16.05 FORMACJA CHATELET
17.40 CZELADZKIE TALENTY
19.30 DR MISIO
21.10 LADY PANK

Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz. Do legendarnych przebojów zespoły należą „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Fabryka małp”, „Vademecum skauta” czy „Zamki na piasku”.


Dr Misio to zespół muzyczny założony w 2008 z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubika, skład uzupełniają Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński. Członkowie zespołu klasyfikują swoją muzykę jako rock & roll. Do tej pory zespół nagrał trzy albumy: Młodzi, Pogo oraz Zmartwychwstaniemy.


Zespołu Feel nie trzeba specjalnie przedstawiać. Graja już 10lat. Zespół założony został w maju 2005 roku przez Piotra Kupichę. Początkowo, pod nazwą Q2 tworzył duet wraz z basistą Michałem Nowakiem. Skład zespołu uzupełnili Łukasz Kożuch oraz Michał Opaliński zmieniając szyld kolejno na Q3, Q4 oraz Kupicha Band. Ostatecznie zespół stal się FEEL’em. Wiele nagród (Telekamery, Super jedynki, Bursztynowy słowik, Słowik Publiczności) i hitów zespołu w tym najnowszy z 2016/17 pt. „Swoje Szczęście znam” potwierdziły ze zespół jest w formie, a na nasyconym rynku muzycznym Feel jest jednym z najważniejszych zespołów pop-rockowych.

Hurt to wrocławska grupa grająca rock alternatywny, która powstała w 1992, a jej debiutancki album Babilon ukazał się w 1994 r. Największe przeboje zespołu czyli „Załoga G” oraz „Mary czary” pochodzą z wydanej w 2005 r. płyty Czat.

Cezary Pazura ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i twórcą autorskiego kabaretu. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”.


Formacja Chatelet to krakowski kabaret założony w 1996 roku. Obecnie występuje w trzyosobowym składzie: Adam Małczyk, Michał Pałubski oraz Barbara Tomkowiak.

Oprócz głównych gwiazd wystąpią tez inni może mniej znani, ale równie ciekawi wykonawcy.


Tegoroczne dni miasta odbędą się ponownie na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej, co prawda remont parku Grabek i muszli koncertowej właśnie dobiega końca, ale zabrakło czasu na uzyskanie stosownych pozwoleń. W przyszłym roku Dni Czeladzi na pewno wrócą już na Grabek.