Trwają prace przy przebudowie alei między ul. Szpitalną, a Grodziecką.

Już niebawem aleja łącząca ul. Szpitalną z Grodziecką nabierze nowego wyglądu. W czerwcu podpisano umowę na realizację inwestycji z terminem do końca października tego roku. Co prawda nie w ramach budżetu obywatelskiego i nie pod taką nazwą jak pierwotnie proponowałem, jednak mój pomysł na zagospodarowanie alei jest w trakcie realizacji.

Przewidziany koszt przebudowy na całym odcinku to ponad 770 tys. zł. Aleja otrzyma nową nawierzchnię zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów czy też rolkarzy. Wzdłuż pojawią się ławeczki oraz miejsca do odpoczynku i gry w szachy, a także nowe oświetlenie. Nie zabraknie także zieleni i kwiatów.


Obecna realizacja nie odbiega wiele od mojego pierwotnego pomysłu. W zeszłym roku proponowałem wykonanie ciągu pieszego pomiędzy osiedlem na ul. Tuwima, a osiedlem Miasta Auby. Zadanie o nazwie – „Czeladzki woonerf – Przebudowa i renowacja alei między ul. Miasta Auby, a ul. Tuwima (w rejonie Przedszkola Publicznego nr 4 )”.

Na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze poczekać, ale ostatecznie ten zaniedbany przez dłuższy czas rejon miasta nabierze nowego efektownego i funkcjonalnego wyglądu.