28. finał WOŚP w Czeladzi

12 stycznie 2020 r. w całej Polsce odbędzie się już 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Czeladź i Czeladzianie jak zwykle włącza się do akcji i szykuje na ten dzień wiele atrakcji.

Na Czeladzkim Rynku od godz. 16.00 wystąpią: New Transformation, Fair Weather Friends, Gooral oraz Filip Lato. O godzinie 20.00, tradycyjnie już rozbłyśnie „Światełko do nieba” oraz zabrzmi hymn WOŚP.


Jednak najważniejszy cel to wsparcie WOŚP czy to w postaci licytacji czy datków przekazanych wolontariuszom pojawiającym się tego dnia w wielu miejscach. Sztab WOŚP jak zwykle będzie się mieścił w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Szczególnie zachęcam do udziału i kibicowaniu podczas 5. Czeladzkiego Biegu Policz się z Cukrzycą, który ruszy o godz. 12.00 spod OSP w Czeladzi. Całość dochodów z tej imprezy również trafi do Orkiestry. Ciekawą inicjatywą jest również 1 Wirtualny Bieg Policz się z Cukrzycą – dla wszystkich którzy nie zdążyli się zapisać na nasz lokalny bieg.


W 2019 r. dzięki Orkiestrze udało się zebrać 175 938 717,56 zł! czyli o blisko 50 milionów więcej niż rok wcześniej! Oby w tym roku, również dzięki szczodrości Czeladzian padł kolejny rekord ! Do tej pory WOŚP uzbierał już ponad 1 mld zł !