Nowa aleja między ul. Szpitalną, a Grodziecką

Niedawno zakończono przebudowę alei łączącej ul. Szpitalną z Grodziecką. Co prawda nie w ramach budżetu obywatelskiego i nie pod taką nazwą jak pierwotnie proponowałem, jednak mój pomysł na zagospodarowanie tego rejonu miasta został zrealizowany.

Koszt przebudowy na całym odcinku to ponad 770 tys. zł. Aleja otrzymała nową nawierzchnię zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów czy też rolkarzy. Wzdłuż pojawiły się ławeczki oraz miejsca do odpoczynku i gry w szachy, a także nowe oświetlenie. Nie zabraknie także zieleni i kwiatów.


Nowy wygląd nie odbiega wiele od mojego pierwotnego pomysłu. W 2018 roku proponowałem wykonanie ciągu pieszego pomiędzy osiedlem na ul. Tuwima, a osiedlem Miasta Auby. Zadanie o nazwie – „Czeladzki woonerf – Przebudowa i renowacja alei między ul. Miasta Auby, a ul. Tuwima (w rejonie Przedszkola Publicznego nr 4 )”.


Dzięki realizacji projektu ten do tej pory zaniedbany fragment miasta zyskała nowy funkcjonalny i reprezentacyjny charakter. Wiosną i latem deptak na pewno będzie tętnił życiem.