Dni Czeladzi 2020. Kult, Roksana Węgiel…

Znamy główne gwiazdy tegorocznych Dni Czeladzi, które odbędą się 20 i 21 czerwca. W pierwszym dniu zaprezentują się Kabaret Kałasznikof, Roksana Węgiel oraz gwiazda wieczoru – KULT. Drugi dzień to występy Kabaretu Rak oraz zespołów BRAThANKI i Nocny Kochanek. Emocji nie powinno zabraknąć.

Zespołu Kult nie trzeba chyba szerzej przedstawiać jako rockowej potęgi na polskiej scenie muzycznej, wielu fanów kapeli już dzisiaj na pewno cieszy się na powrót Kultu do Czeladzi, bo będzie to przecież już drugi występ po 12 letniej przerwie.

Roksana Węgiel została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 42 mln osób. W czerwcu 2019 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Roksana Węgiel”, który zaledwie w dwa miesiące po premierze osiągnął status złotej płyty.


Kabaret Kałsznikof to świetne teksty, silne osobowości, młodzieńczy zapał i fantazja oraz ciekawa, ubrana w klasyczne kabaretowe ramy, formuła prezentowanego programu sprawiają, że kabaret szybko zdobywa serca widzów i znajduje uznanie jurorów kolejnych festiwali.
Kabaret Rak czyli Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Od wielu lat występują na estradach dla ludzi, którzy pragną odrobiny wytchnienia, chcą się dobrze i beztrosko pobawić. Estrada to dla nich nie tylko sposób na życie, ale także zabawa i hobby.


Nocny Kochanek – polski zespół heavymetalowy założony w Warszawie w 2012 roku. Muzykę grupy nazywa się mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak Iron Maiden i Judas Priest. W kwietniu 2018 otrzymał cztery statuetki podczas Gali Płyty Rocku Antyradia we wszystkich kategoriach, w których był nominowany.


BRAThANKI powstały z inicjatywy akordeonisty Janusza Mus pod koniec 1998 r. jako grupa folkowo – rockowa. W 2000 r. Zespół podpisuje kontrakt na trzy płyty z SONY MUSIC POLSKA i rozpoczyna profesjonalną działalność koncertową. Pierwsza płyta Ano ! jest największym wydarzeniem muzycznym roku. Sprzedaż przekracza 300 tysięcy egzemplarzy a krążek zyskuje miano multi-platyny.

Oprócz głównych gwiazd wystąpią też inni może mniej znani, ale równie ciekawi wykonawcy.


Tegoroczne Dni Czeladzi po raz pierwszy odbędą się w wyremontowanym w zeszłym roku amfiteatrze w parku Grabek.

Szczegóły imprezy już wkrótce.