Startują prace przy remoncie basenu na Grabku


W zeszłym tygodniu teren basenu w parku Grabek, został przekazany firmie CEW z Sosnowca, która wygrała przetarg na jego kompleksową przebudowę. Remont ma się zakończyć w kwietniu 2021 r. tak aby udostępnić obiekt dla mieszkańców w sezonie letnim. Całościowy koszt przebudowy to 12 mln zł.

W pierwszym etapie remontu, który wkrótce się rozpocznie, nastąpi przebudowa i rozbudowa obecnego parkingu przed basenem. Powstanie 107 miejsc parkingowych, oświetlonych ledowymi lampami. Wyburzone też zostaną budynki dawnych szatni. Warto też przypomnieć, że w pierwszym przetargu ogłoszonym w drugiej połowie 2019 r. jedyna złożona propozycja opiewała na kwotę o 7 mln zł większą niż obecnie.

Nowy kompleks ma mieć powierzchni około 1000 m kw. Będzie tu m.in. wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami. Zrealizowany będzie też basen rekreacyjny o głębokości od 30 cm do 120 cm oraz basen pływacki z wydzielonymi 4 torami o głębokości 160 cm.


Basen od wielu lat popadał w coraz większą ruinę, a korzystać z niego można było ostatni raz w 2014 r. mimo że już od dawna nie spełniał podstawowych standardów. Teraz dzięki przebudowie uzyska nowy funkcjonalny kształt dostosowany do potrzeb XXI wieku

Wyburzony zostanie stojący przy basenie budynek, a w jego miejscu powstanie nowe zaplecze w tym natryski, przebieralnie i obiekty obsługi. Od strony ul. Legionów planuje się wytyczenie miejsc parkingowych. Kapitalny remont przejdzie znajdująca się obok restauracja. Powstanie też plac zabaw oraz cała towarzysząca infrastruktura małej architektury.


Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przyszłoroczny sezon wakacyjny mieszkańcy naszego miasta będą mogli spędzić na wyremontowanym i nowoczesnym basenie w Czeladzi.