Powstaje Wioska Urwisów

Przy Szkole Podstawowej nr 2 powstaje Wioska Urwisów czyli plac zabaw realizowany w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Koszt inwestycji to 549 769,74 zł, a sam projekt uzyskał największe poparcie w całym mieście zdobywając 989 głosów mieszkańców Czeladzi.

Wioska będzie gotowa do użytku we wrześniu i posłuży uczniom Szkoły Podstawowej nr 2, ale także dzieciakom z tego rejonu miasta. Warto wspomnieć, że w tej okolicy nie było do tej pory dużego i nowoczesnego placu zabaw.


Sprzęt jest montowany na kolorowej, antypoślizgowej nawierzchni absorbującej uderzenia, na terenie zielonym obok boiska szkolnego za halą sportową. Teren przeznaczony na inwestycję jest ogrodzony i ogólnodostępny. Strefa rekreacyjno – sportowa składa się z dwóch części. W części pierwszej znajdować się będą urządzenia rozwijające koordynacje i równowagę z niską strefą upadku. W drugiej części zamontowane będą urządzenia wielofunkcyjne kształtujące u dzieci siłę, wytrzymałość i koordynację ruchową. Dodatkowo pojawią się także elementy małej architektury.

Na terenie wioski pojawią się między innymi: zestaw sprawnościowy, huśtawki wahadłowe różnego typu, ścieżka linowa czy zjazd linowy tzw. „tyrolka”. W części sprawnościowej znajdą się zestawy ćwiczeniowe do workoutu – orbitrek, twister, wiosła oraz narty biegowe. Pojawią się także boiska do gry w bule i molkky.


Nowy plac zabaw wpłynie na wizerunek tej części miasta i pozwoli dzieciom oraz młodzieży zdrowo spędzać czas na świeżym powietrzu.