Panattoni Park prawie gotowy


W marcu tego roku ruszyły prace przy budowie Centrum logistycznego Panattoni przy ul. Gdańskiej. Teraz hale są na wykończeniu i będą miały powierzchnię ponad 67 tys. m². Dodatkowo ta sama firma rozpoczęła budowę centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Czeladź V o powierzchni 36,5 tys. m².

Po uruchomieniu produkcji do kasy miasta z podatku od nieruchomości i innych podatków pośrednich, co roku wpływać będzie ok 2 mln zł.  Obie inwestycje to dla miasta spore pieniądze ze sprzedaży gruntów, wpływy z podatków po uruchomieniu hal, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy, które są tak istotne w dobie kryzysu wywołanego epidemia koronawirusa. Widać też, że ten rejon miasta, który kiedyś stanowił niezabudowane pola zmienia się diametralnie. Przy ul. Będzińskiej powstało centrum logistyczne MLP, powstają też inne nieco mniejsze prywatne inwestycje.

Pierwsza z hal (Panattoni Park Czeladź IV) ma być gotowa w I połowie 2021 roku. W drugiej hali ma być zlokalizowane centrum logistyczne dla firmy 4F zajmującej się produkcją ubrań i sprzętu sportowego.
Wykonawcą pierwszej z hal jest firma Bremer sp. z o.o., a sądząc po postępach robót nie ma zagrożenia, że obecny kryzys spowolni prace.