Nowe miejsca parkingowe przy targowisku i os. Auby


Powoli dobiegają końca prace związane z uporządkowaniem terenu między pawilonem handlowym na Szpitalnej, hala targową, a osiedlem Miasta Auby. Obszar ten oprócz nowych 76 miejsc postojowych został też całkowicie przeorganizowany. Niebawem skończą się problemy parkowania dla klientów okolicznych sklepów i hali, ale także poprawi się sytuacja na samym osiedlu.

Powstanie parkingów było dość skomplikowaną operacją, bowiem w tym terenie tuż pod ziemią krzyżowały się sieci energetyczne, wodnokanalizacyjne i ciepłownicze. Większość z nich, należało przekładać, przebudować lub nawet w niektórych przypadkach wymienić. Dzięki temu powstało ponad siedemdziesiąt miejsc parkingowych wraz z oświetleniem. Stworzono też nową infrastrukturę drogową z dostępem do hali targowej.

Konieczne jest jeszcze wykonania dojazdu do hali od strony pawilonu handlowego, wskazana byłaby także nowa nawierzchnia po drugiej stronie. W 2018 roku na terenie zadaszonej hali, która zastąpiła blaszane, stare stanowiska handlowe, powstało 36 punktów handlowych.

Wykonano też deptak łączący osiedle z punktem przesiadkowym oraz ścieżkę rowerową. W miejsce starej ślepej drogi powstało rondo, pozwalające w łatwiejszy sposób skomunikować teren i upłynnić ruch.

Większość prac dobiega końca, konieczne będzie jedynie uporządkowanie terenu, a następnie nasadzenia zieleni. W ten sposób kolejny fragment miasta zmienia swój wygląd.