Miejsc parkingowych wciąż mało

Mimo, że w rejonie Nowego Miasta w ciągu ostatnich lat powstało kilkaset nowych miejsc parkingowych, jest ich nadal zbyt mało. Nasze osiedla były budowane w czasach gdy samochodów posiadaliśmy niewiele, teraz na każde mieszkanie przypada jedno auto, a czasami nawet dwa lub trzy. Do tego wszyscy chcieliby parkować jak najbliżej domu. Niestety, nie ma już na tyle przestrzeni, aby tworzyć miejsca w dużej ilości.

W rejonie Nowego Miasta każda wolna przestrzeń zagospodarowywane jest na miejsca postojowe, ale nadal jest ich spory deficyt. Tylko tworzenie dużych parkingów, takich jak przy os. Miasta Auby może rozwiązać sytuacje, ale tu pojawi się kolejny problem, takie miejsca nieco oddalone od domów często stoją puste, a ludzie wolą rozjeżdżać trawniki i zieleńce pod samym domem.

W ostatnim czasie na przedłużeniu ul. 17 Lipca, w miejscu gdzie przez lata pod ziemią znajdował się stary, nieczynny zbiornik na nieczystości, powstał parking na kilkanaście aut. W tej części miasta zbudowaliśmy ich już kilkaset, wykorzystując do tego już prawie wszystkie możliwe miejsca. Można przypominać gdzie powstały w ciągu ostatnich lat dodatkowe parkingi, a jest ich wiele… ale jednak miejsc postojowych nadal brakuje.

W obrębie osiedla Ogrodowa-Szpitalna nie ma już wiele możliwości wygospodarowania nowych miejsc, chyba, że otworzyć wnętrze osiedla na parkowanie, ale ma to zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. W zakresie tworzenia miejsc parkingowych należało by oczekiwać większej aktywności Spółdzielni Mieszkaniowej.

W przyszłym roku prawdopodobnie ruszy remont ul. Ogrodowej, dla mieszkańców osiedla będzie to oznaczać kolosalne problemy z parkowaniem, bo na dłuższy czas wyłączonych będzie kilkaset miejsc, wzdłuż całej ulicy.

Niestety podobnie jak i w całej Polsce problemów korków i braku miejsc parkingowych nie będziemy w stanie rozwiązać, bo mimo ciągłej budowy miejsc postojowych stale rośnie też ilość aut.