Obwodnica Piłsudskiego i Siemianowicka

Zakończyły się prace przy budowie obwodnicy osiedla Piłsudskiego. W ten sposób rozwijamy infrastrukturę drogową miasta. Niestety znacznie wolniej posuwają się prace przy remoncie Siemianowickiej, na co uwagę zwracają mieszkańcy. Termin zakończenia tych prac to koniec listopada, jednak trudno będzie go dotrzymać.

Urząd Miasta interweniował już u wykonawcy, aby prowadził prace w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców oraz zapewnił jak najlepszy dostęp do posesji. Ze względu na zakres prac, w tym wypadku trzeba się jeszcze będzie uzbroić się w trochę cierpliwości. Warto też pamiętać w jakim stanie znajdowała się ulica Siemianowicka przed rozpoczęciem przebudowy. Po zakończeniu wszystkich robót, znacznie wzrośnie komfort dojazdu dla mieszkańców całego rejonu os. Piłsudskiego.

Nowa droga po zakończeniu przebudowy Siemianowickiej będzie alternatywnym przejazdem między DK 94 a ul. Legionów. Będzie też stanowiła dojazd do nowego osiedla domów jednorodzinnych, jakie powstały i nadal powstają po drugiej stronie ul. Siemianowickiej. Także w tym rejonie rejonie planowana jest budowa przez miasto 200 nowych mieszkań. W planie zagospodarowania, na wspomnianych terenach oprócz budynków mieszkalnych, jest także miejsce na pawilon handlowy, szkołę i przedszkole. W przyszłości ma także stanowić element dojazdu do Katowic przez tereny wzdłuż granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Długość obwodnicy wynosi prawie 1 km. Połączy ona ulicę Legionów z ulicą Siemianowicką oraz pośrednio ulicą Równoległą. Powstało też kolejne rondo. W ramach prac utworzono też ponad 30 nowych miejsc parkingowych w okolicy kościoła pw. św. Wojciecha. Są też nowe ścieżki rowerowe, które w przyszłości mają szanse na połączenie z siemianowicką siecią.

Łączny koszt tej inwestycji to 4 mln 825 tys. 741, 67 zł. Kwota 2 mln 377 tys. 571,86 zł to pieniądze pozyskane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część pochodzi z budżetu miasta. Są to 2 mln 448 tys. 169,81 zł. Inwestycję wykonywał Mostostal Zabrze.