Termomodernizacja Ogrodowej 20 i 22

Trwa ostatni etap termomodernizacji wysokich budynków na osiedlu Ogrodowa – Szpitalna należących do Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Obecnie modernizowane są budynki Ogrodowa 20 i 22. W 2018 r. remontowane były nieruchomości Ogrodowa 4, 6 i 8 oraz Szpitalna 15 i 17, zaś w 2019 r. Szpitalna 21 i 23. Obecne prace potrwają około roku. Po zakończeniu prac obiekty nie tylko będą wyglądać znacznie efektowniej, ale przede wszystkim będą mniej energochłonne i zniknie z nich azbest.

Zakres prac jest naprawdę spory: wymieniane są też loggie balkonowe. Finalnie budynki zyskają też nową elewację w odcieniach szarości z różnobarwnymi elementami, podobnie jak inne wieżowce na osiedlu.

Nowy estetyczny wygląd budynku cieszy nie tylko jego użytkowników, ale przyciąga wzrok pozostałych mieszkańców osiedla. Co równie istotne po termomodernizacji zapotrzebowanie na energię w tym budynku spadło o ponad 25 %.

Także w 2020 i 2021 r. trwały na terenie miasta termomodernizacja budynku zarządzanych zarówno przez CTBS sp. z o.o. – ul. Spółdzielczej 8-10-12, jak i CzSM – ul. Wojkowicka 1. Cały czas też trwają termomodernizacje w rejonie Nowego Miasta.

Ostateczny termin demontażu azbestu to koniec 2032 rok.