Remont Grodzieckiej i wiaduktu

Zakończyła się wymiana nakładki asfaltowej na ul. Grodzieckiej, dzięki temu bardzo wysłużona nawierzchnia ponownie ponownie stanie funkcjonalna i przejezdna. Inwestycja prowadzona jest na zlecenie powiatu będzińskiego. Zakończyła się też przebudowa wiaduktu na pograniczu Czeladzi i Będzina w stronę Grodźca. Od dzisiaj, po przerwie powrócił tam ruch samochodowy.

Dla nawierzchni ul. Grodzieckiej była to już najwyższa pora na inwestycję, bowiem jej stan był naprawdę zły. Dzięki pracom, cała Grodziecka będzie miała teraz dobre warunki jezdne. Niedawno Tauron uzupełnił i wymienił tam też lampy uliczne na nowe ledowe, co także podniosło komfort jazdy. W 2021 r. miasto zakończyło budowę sieci ścieżek rowerowych.

Dobiegły też końca prace przy wiadukcie łączącym Czeladź z Grodźcem. Od 12 grudnia br. wrócił tam, czasowo zawieszony ruch drogowy, zatem i autobusy wracają na swoje dawne trasy. Co równie istotne jak odnowa mostu, zachowany został pod nim prześwit po dawnych torach dzięki czemu w przyszłości będzie można tam przeprowadzić ścieżkę kolejową. Jednym z wariantów velostrady jest wykorzystanie starego śladu kolei piaskowej – przebiegającej kiedyś w tym miejscu.

Cieszy fakt, że w tym roku mieliśmy kilka powiatowych inwestycji w mieście, choć jeszcze więcej czeka na pilną realizację – zwłaszcza nawierzchnie głównych ulic takich jak choćby Szpitalna, Wojkowicka, Katowicka, Legionów czy Nowopogońska.