Będzie przejście z sygnalizacją świetlną na Szpitalnej

szpitalna_przejscie17.06_1W piątek 17 czerwca br. wraz z radnym Kamilem Kowalikiem przy współpracy z Powiatem Będzińskim przeprowadziliśmy akcję ankietową dotyczącą bezpieczeństwa i potrzeb mieszkańców w rejonie ulic Ogrodowej, Szpitalnej i Kombatantów. Pytaliśmy przede wszystkim o potrzebę budowy przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną w rejonie Biedronki przy ul. Szpitalnej.

Zdecydowana większość pytanych twierdziła, że jest konieczność stworzenia przejścia z sygnalizacją świetlną, gdyż podniesie to poziom bezpieczeństwa. Pojawiały się też uwagi co do potrzeby wprowadzania w rejonach szkół tzw. „przeprowadzaczy”.

szpitalna_przejscie17.06_2

Równie ważną kwestią którą poruszaliśmy była sprawa przejścia dla pieszych na ul. Kombatantów pomiędzy osiedlem Ogrodowa, a sklepem Mila. Zdecydowana większość mieszkańców uważa, że jest potrzeba stworzenia takiego przejścia i likwidacji przejścia przy ul. Szpitalnej, które uważane jest za bardzo niebezpieczne.

szpitalna_przejscie17.06_3

Wiele osób podnosiło też pomysł utworzenia ronda w miejscu skrzyżowania ulic Szpitalnej i Kombatantów.

Dla mieszkańców biorących udział w ankietach mieliśmy odblaskowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom którzy wzięli udział w naszej akcji ankietowej.

szpitalna_przejscie17.06_1

Już teraz otrzymaliśmy zapewnienia od władz powiatu, że przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną na ul. Szpitalnej niebawem powstanie.