Plan objazdów Nowopogońskiej od 14 czerwca

Od 14 czerwca br. wprowadzony zostanie plan objazdów ul. Nowopogońskiej w związku z rozpoczęciem jej przebudowy na odcinku od ronda na Piaskach do granicy z Sosnowcem. Roboty przy remoncie zaczną się wkrótce potem i potrwają do końca października. Już od kilkunastu dni prowadzone były prace przygotowawcze. Montaż oznakowania rozpocznie się 12 czerwca br.

Objazd na odcinku od ronda do skrzyżowania ul. Nowopogońskiej z ul. 27 Stycznia będzie poprowadzony ulicami Zwycięstwa, Kościuszki i Francuską – jak na poniższym schemacie.Objazd całego odcinka od granicy z Sosnowcem od ronda będzie poprowadzony ulicami Orzeszkowej, Wyspiańskiego, Spacerową, Wiosenną i Wiejską do ronda – jak na poniższym schemacie.


Komunikacja miejska nadal będzie kursować ul. Nowopogońską, a przystanki nie zostaną przeniesione na czas remontu. Wyłączenie z ruchy nie będzie też dotyczyć mieszkańców ulic Stalowej, Betonowej i Granicznej, którzy będą mieli dostęp do swoich posesji.

W związku ze zmianą organizacji ruchu należy się spodziewać sporych utrudnień.

Dla przypomnienia w listopadzie 2016 r. ukazała się lista rankingowa podziału środków w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej dla województwa śląskiego. Projekt zgłoszony przez Powiat Będziński, którego partnerem jest miasto Czeladź, a dotyczący przebudowy ul. Nowopogońskiej został sklasyfikowany na 11 miejscu, wśród 31 projektów. Zaproponowana kwota dofinansowania to ponad 2,5 mln zł. Powiat i Czeladź dołożą po ponad 1,2 mln zł do przebudowy, której łączny nakład wyniesie ponad 5 mln zł.

Powiat będziński i gmina Czeladź złożą się na przebudowę po połowie, dzięki czemu kompleksowo wyremontowany zostanie odcinek między rondem na Piaskach, a granicą z miastem Sosnowiec.

3 uwagi do wpisu “Plan objazdów Nowopogońskiej od 14 czerwca

  1. […] Schemat objazdów ul. Nowopogońskiej. […]

Możliwość komentowania jest wyłączona.