Dni Czeladzi 2019. Kto wystąpi?

22 i 23 czerwca br. odbędzie się tegoroczna edycja Dni Czeladzi, tym razem zagrają Lady Punk, Feel, oraz Dr Misio. W programie kabaretowym wystąpi też Cezary Pazura. Po rocznej przerwie związanej z przebudową parku Grabek Dni miasta wracają do muszli koncertowej.

Po raz kolejny Dni Czeladzi odbędą się w pierwszy weekend wakacji. Głównych gwiazd które zaprezentują się podczas imprezy nie trzeba chyba zbyt dokładnie przedstawiać.

Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz. Do legendarnych przebojów zespoły należą „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Fabryka małp”, „Vademecum skauta” czy „Zamki na piasku”.


Dr Misio to zespół muzyczny założony w 2008 z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubika, skład uzupełniają Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński. Członkowie zespołu klasyfikują swoją muzykę jako rock & roll. Do tej pory zespół nagrał trzy albumy: Młodzi, Pogo oraz Zmartwychwstaniemy.

Cezary Pazura ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i twórcą autorskiego kabaretu. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”.


Zespołu Feel nie trzeba specjalnie przedstawiać. Graja już 10lat. Zespół założony został w maju 2005 roku przez Piotra Kupichę. Początkowo, pod nazwą Q2 tworzył duet wraz z basistą Michałem Nowakiem. Skład zespołu uzupełnili Łukasz Kożuch oraz Michał Opaliński zmieniając szyld kolejno na Q3, Q4 oraz Kupicha Band. Ostatecznie zespół stal się FEEL’em. Wiele nagród (Telekamery, Super jedynki, Bursztynowy słowik, Słowik Publiczności) i hitów zespołu w tym najnowszy z 2016/17 pt. „Swoje Szczęście znam” potwierdziły ze zespół jest w formie, a na nasyconym rynku muzycznym Feel jest jednym z najważniejszych zespołów pop-rockowych.

Oprócz głównych gwiazd wystąpią tez inni może mniej znani, ale równie ciekawi wykonawcy.

Tegoroczne Dni Czeladzi zgodnie z zapowiedziami odbędą się w wyremontowanym amfiteatrze, przebudowa ruszy już niebawem, tak aby została zakończona przed imprezami.

Szczegóły imprezy już wkrótce.