Kolejne termomodernizacje budynków


Rozpoczęła się termomodernizacja kolejnego budynku zarządzanego przez CTBS sp. z o.o. położonego przy ul. Spółdzielczej 8-10-12, ponadto Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa ruszyła z pracami na budynku Wojkowicka 1. Jeszcze w tym roku remontowi poddanych może być nawet 10 budynków mieszkalnych na terenie całego miasta.

Czeladzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o. ociepla cztery w pełni komunalne budynki: Sportowa 12, 13, 20 i 24, które uzyskały dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w ramach działań zmierzających do likwidacji niskiej emisji. Budynki te będą nie tylko ocieplone, ale również zostanie w nich wymienione ogrzewanie na gazowe. Stanie się tak w 9 z 16 lokali, ponieważ pozostałych pięć posiada już ogrzewanie gazowe.

Nową elewacje i ocieplenie zyskają też trzy budynki wspólnot mieszkaniowych: Sportowa 8, Spółdzielcza 8-10-12 i Tuwima 8-10-12, które będą korzystać z kredytów z premią termomodernizacyjną z Banku Gospodarstwa Krajowego (termomodernizacja pierwszego z nich dobiega końca, pozostałe dwa są w trakcie realizacji).

Jest także spora szansa, że jeszcze w tym roku, uda się rozpocząć ocieplenie kolejnych trzech budynków wspólnot: Tuwima 47-49-51, Tuwima 16-18-20-22-24 i Sportowa 10. Jeżeli formalności nie pozwolą na realizację remontów w tym roku, ruszą one w przyszłym.


W poprzednich latach wiele budynków zostało już zmodernizowanych. Poprawia to znacząco nie tylko wygląd, ale przede wszystkim wpływa na koszty ich ogrzewania.