Trwa remont hali MOSiR


W grudniu 2020 r. wystartowały prace związane z kompleksowym remontem hali MOSiR. W ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR oraz budynku obsługi stadionu w Czeladzi wraz z montażem OZE”, na który uzyskano dofinansowanie w wysokości ponad 4 mln zł, hala przejdzie gruntowną metamorfozę. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2021 r.

Wymieniono już większość okien. Równolegle z docieplaniem dachu, rozpoczęto montaż nowych docieplających płyt elewacyjnych. Wewnątrz zdemontowano już starą instalację grzewczą i obecnie zakładana jest nowa. Przewidziane są prace w zakresie instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Po remoncie budynek nie tylko zyska nowy znacznie bardziej atrakcyjny wygląd, ale także stanie się znacznie mniej energochłonny.

Całość projektu obejmuje także termomodernizację budynku obsługi stadionu oraz montażem odnawialnych źródeł energii. Wszystkie prace zostały wycenione na 4.725.552,81 zł.
Prace remontowe dotyczą także budynku stadionu CKS. Część A to termomodernizacja budynku Hali Widowiskowo Sportowej MOSiR w Czeladzi przewidziane według koncepcji – zaprojektuj i wybuduj, część B dotyczy termomodernizacja Budynku Obsługi Stadionu w Czeladzi w formule – wybuduj.