Powstaje basen na Grabku


Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i pandemii koronawirusa, trwają intensywne prace związane z powstaniem kompleksu basenowego w Parku Grabek. Jeżeli będą one przebiegał w takim tempie jak do tej pory, jest spora szansa na zakończenie inwestycji w maju 2021 r.

Nowy kompleks ma mieć powierzchni około 1000 m kw. Będzie tu m.in. wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami. Zrealizowany będzie też basen rekreacyjny o głębokości od 30 cm do 120 cm oraz basen pływacki z wydzielonymi 4 torami o głębokości 160 cm.

Zakończył się już montaż betonowej misy 25 metrowego basenu sportowego, podobnie jak misy basenu dla dzieci, wraz z systemem sieci, dla wodnych atrakcji. Obecnie trwają prace przy basenie rekreacyjnym i podłożu dla wodnego placu zabaw. Stoją już także fundamenty budynków szatni, toalet i zaplecza technicznego. Trwają też prace przy infrastrukturze towarzyszącej takiej jak plac zabaw i miejsce dla potrzeb gastronomicznych.
Wykonano już prace przy przebudowie i rozbudowie parkingu przed basenem. Powstało 107 miejsc parkingowych, oświetlonych ledowymi lampami. Prace prowadzone są też przy budowie zewnętrznego ogrodzenia basenu. Nadal trwają roboty przy głównej infrastrukturze basenowej.
Wyburzony został stojący przy basenie budynek, a w jego miejscu powstanie nowe zaplecze w tym natryski, przebieralnie i obiekty obsługi. Powstanie też plac zabaw oraz cała towarzysząca infrastruktura małej architektury.
Zgodnie z założeniami, obiekt ma być oddany do użytku jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.