Basen na Grabku, czy zdążymy na sezon?

Planowo prace przy budowie basenu na Grabku powinny się zakończyć w maju. Czy inwestor zdąży z zakończeniem prac, tak aby obiekt ruszył z końcem czerwca, wraz z nastaniem sezonu letniego? Oby tak się stało, większość prac jest już wykonana, ale zostało jeszcze sporo szczegółów. Odliczamy pozostałe 6 tygodni!

Nowy kompleks ma mieć powierzchni około 1000 m kw. Będzie tu m.in. wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami. Zrealizowany będzie też basen rekreacyjny o głębokości od 30 cm do 120 cm oraz basen pływacki z wydzielonymi 4 torami o głębokości 160 cm.

Zakończył się już montaż betonowej misy 25 metrowego basenu sportowego, podobnie jak misy basenu dla dzieci, wraz z systemem sieci, dla wodnych atrakcji. Obecnie trwają prace przy basenie rekreacyjnym i podłożu dla wodnego placu zabaw. Stoją już także budynki szatni, toalet i zaplecza technicznego. Trwają też prace przy infrastrukturze towarzyszącej takiej jak plac zabaw i miejsce dla potrzeb gastronomicznych.

Wykonano już prace przy przebudowie i rozbudowie parkingu przed basenem. Powstało 107 miejsc parkingowych, oświetlonych ledowymi lampami. Prace prowadzone są też przy budowie zewnętrznego ogrodzenia basenu. Nadal trwają roboty przy głównej infrastrukturze basenowej.

Wyburzony został stojący przy basenie budynek, a w jego miejscu powstało nowe zaplecze w tym natryski, przebieralnie i obiekty obsługi. Powstanie też plac zabaw oraz cała towarzysząca infrastruktura małej architektury. Zgodnie z założeniami, obiekt ma być oddany do użytku jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Całkowity koszt inwestycji to niemal 12 mln złotych.