Remont hali MOSiR na półmetku

Trwa kompleksowa przebudowa hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, prace są już mocno zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zostaną zakończone. Budynek przechodzi dużą metamorfozę, bowiem otrzyma on nie tylko nową elewację, ale też gruntowny remont wnętrz.

Termomodernizacja budynku hali przy ulicy Sportowej obejmie też prace budowlane związane z przebudową elewacji oraz modernizacją części instalacji wewnętrznych. Przewidziane są prace w zakresie instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Powierzchnia całej hali to 2040 m², powierzchnia użytkowa obiektu stanowi 3890 m², zaś kubatura wynosi 28.750 m³. Zatem pracy jest wiele. W budynku wymienione zostaną także okna, drzwi oraz wentylacja.

Wymieniono już okna. Równolegle z docieplaniem dachu, rozpoczęto montaż nowych termicznych płyt elewacyjnych. Wewnątrz zdemontowano już starą instalację grzewczą i obecnie zakładana jest nowa. Przewidziane są prace w zakresie instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Po remoncie budynek nie tylko zyska nowy znacznie bardziej atrakcyjny wygląd, ale także stanie się znacznie mniej energochłonny.

Elewacje boczne i i tylna są już praktycznie wykonane, sporo pracy zostało jednak do wykonania od frontu.

Projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR oraz budynku obsługi stadionu w Czeladzi wraz z montażem OZE” wyceniony został wstępnie przez miasto na 4 mln 725 tys. 552,81 zł, a przyznane dofinansowanie z RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 wyniesie 4 mln 16 tys. 694,38 zł.

Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy, ale zapowiada się naprawdę dobrze.