Basen na Grabku otwarty

W weekend swoją działalność zainaugurował kompleksowo przebudowany basen miejski w Parku Grabek. Do dyspozycji mieszkańców są dwa baseny, w tym jeden pływacki oraz wodny plac zabaw. Gotowa jest też cała infrastruktura towarzysząca… tylko trawa musi jeszcze podrosnąć.

Prace przy remoncie starego baseny rozpoczęły się równo rok temu i na szczęście udało się je zakończyć tuż przed tegorocznymi wakacjami.

Nowy kompleks ma powierzchnię około 1000 m kw. Pojawił się m.in. wodny plac zabaw ze zjeżdżalniami, basen rekreacyjny o głębokości od 30 cm do 120 cm oraz basen pływacki z wydzielonymi 4 torami o głębokości od 180 do 220 cm. Całość uzupełnia plac rekreacyjny z siłownią na świeżym powietrzu i urządzeniami do zabawy.

Wykonano też prace przy przebudowie i rozbudowie parkingu przed basenem. Powstało 107 miejsc parkingowych, oświetlonych ledowymi lampami. Wyburzony został stojący przy basenie budynek, a w jego miejscu powstało nowe zaplecze w tym natryski, przebieralnie i obiekty obsługi.

W przyszłości kompleks zostanie poszerzony także o działkę znajdującą się poniżej basenu. Całkowity koszt inwestycji to niemal 12 mln złotych.

Basen jest czynny:
poniedziałek – czwartek: 10.00 – 19.00
piątek – niedziela: 10.00 – 20.00


Poniżej cennik za korzystanie z basenu w okresie od 27.06.2021 r. do 31.08.2021 r.

Całodzienny bilet normalny to 12 zł, zaś ulgowy 8 zł, nie jest to cena wygórowana za nowy kompleks, który oddajemy do Waszej dyspozycji.