Modernizacja hali sportowej na finiszu

Dobiega końca kompleksowa przebudowa hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, prace wchodzą w ostatnią fazę i powinny się zakończyć w listopadzie tego roku. Budynek przechodzi dużą metamorfozę, bowiem otrzyma on nie tylko nową elewację, ale też gruntowny remont wnętrz.

W październiku na budowie pojawiły się szyby, które były montowane w holu głównym budynku. Niebawem wykonane zostaną stopnie schodów wejścia głównego. Pozostałe schody są w tej chwili na ukończeniu. Ponadto układane są kafelki się kładą. Rozpoczynają się też prace porządkowe, w tym te związane z czyszczeniem parkietu hali, widowni oraz sceny.

Termomodernizacja budynku hali obejmie prace budowlane związane z przebudową elewacji oraz modernizacją części instalacji wewnętrznych. Prowadzono prace w zakresie instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Powierzchnia całej hali to 2040 m², powierzchnia użytkowa obiektu stanowi 3890 m², zaś kubatura wynosi 28.750 m³. Zatem pracy jest wiele. W budynku wymieniane są także okna, drzwi oraz wentylacja.

Po remoncie budynek nie tylko zyska nowy znacznie bardziej atrakcyjny wygląd, ale także stanie się znacznie mniej energochłonny.

Projekt pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR oraz budynku obsługi stadionu w Czeladzi wraz z montażem OZE” wyceniony został wstępnie przez miasto na 4 mln 725 tys. 552,81 zł, a przyznane dofinansowanie z RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 wyniesie 4 mln 16 tys. 694,38 zł.

Jedna uwaga do wpisu “Modernizacja hali sportowej na finiszu

Możliwość komentowania jest wyłączona.