Konsultacje zamiast budżetu obywatelskiego

Czeladzki budżet obywatelski jest czasowo zawieszony. Jednak od 20 grudnia do 3 stycznia trwają konsultacje dotyczące wskazania na 2022 rok jednego z czterech projektów. Do wyboru są inwestycje: w Parku Prochownia, w Parku Jordana, w rejonie ul. Wyspiańskiego oraz przy Alei Rodów Czeladzkich.

Oto projekty wraz z opisem:

Budowa wodnego placu zabaw wraz z małą architekturą w Parku Prochownia – dzięki nowoczesnemu placowi zabaw i parkowi linowemu Park Prochownia stał się jednym z ulubionych miejsc zabaw dla czeladzkich dzieci. Czy można upiększyć go jeszcze bardziej? Naszym zdaniem tak, dlatego proponujemy wam stworzenie na jego terenie wodnego placu zabaw na miarę XXI wieku.

✓Nowe oświetlenie w Parku Jordana oraz remont boiska, budowa bieżni i czterech kortów tenisowych – Park Jordan staje się powoli kolejną wizytówką naszego miasta. Dzięki tej inwestycji, czeladzianie mogą zyskać kolejne miejsca do aktywności ruchowej na wolnym powietrzu. Kto wie, może dzięki nowym kortom, wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta pojawi się kiedyś talent na miarę Igi Świątek lub Huberta Hurkacza?

✓Zagospodarowanie terenu dawnego boiska przy ul. Wyspiańskiego w tym: budowa alejek, montaż ławeczek, zieleń miejska + fontanna oraz zagospodarowanie terenu na Betonach – teren dawnego boiska przy ul. Wyspiańskiego ma szansę odzyskać swój blask, dzięki czemu znów będzie służył do rekreacji naszym mieszkańcom.

✓Stworzenie Skweru i Tężni Solankowej przy Alei Rodów Czeladzkich – do tej pory na terenie naszego miasta powstały dwie tężnie solankowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród czeladzian. Ostatnie miesiące pokazały jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie i odporność, więc może chcielibyście, żeby w naszym mieście powstawał kolejny obiekt tego typu wraz z niewielkim skwerem?

Zachęcam do głosowania na stronie: www.obywatelski.czeladz.pl

Głosować można do 3 stycznia 2022 r.