Uwaga wielkie owady w parku

Już w październiku park na Grabku wzbogaci się o trzy place zabaw w kształcie… gigantycznych owadów. Inwestycja opóźniona, ale wreszcie zmierza do szczęśliwego finału i na pewno ucieszy wielu małych Czeladzian, oby tylko oparła się zapędom wandali.

Trzy nowe place zabaw miały powstać jeszcze wiosną 2022. Niestety pierwszy wykonawca nie kwapił się do prac, a w efekcie został wyrzucony z placu budowy. Teraz szczęśliwie place kończy firma Braty i Kompany Spółka Cywilna.

Warto przypomnieć, że to mieszkańcy w 2021 r., podczas konsultacji, przegłosowali, by wśród różnych propozycji inwestycyjnych, wybrać też do realizacji, budowę nowego atrakcyjnego placu zabaw na Grabku. Takiego placu zabaw w naszym regionie jeszcze nie było.

Na Grabku pojawiły się modliszki, pająki, żuki i cała gromada innych wielkich owadów. Montaż, to nie składanie typowych, gotowych elementów, a w dużej mierze, ręcznie wykonane dzieło rzeźbiarskie. Dlatego trwa to dłużej niż zwykle. Dwa mniejsze place zabaw już są teraz dobiegają końca prace na trzecim największym i najbardziej efektownym.

Nowy plac zabaw na pewno spodoba się najmłodszym, bo będzie nie tylko nowy, ale o wyjątkowo atrakcyjnym wyglądzie.