Termomodernizacja Ogrodowej 20 i 22 zakończona

Dobiegł końca ostatni etap termomodernizacji wysokich budynków na osiedlu Ogrodowa – Szpitalna należących do Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zmodernizowano budynki Ogrodowa 20 i 22. W 2018 r. remontowane były nieruchomości Ogrodowa 4, 6 i 8 oraz Szpitalna 15 i 17, zaś w 2019 r. Szpitalna 21 i 23. Mimo, że termin zakończenia inwestycji upływa dopiero w marcu 2023 jest ona już zakończona. Przebiegała, co przyzna chyba każdy z mieszkańców – wyjątkowo sprawnie.

Teraz po zakończeniu prac budynki nie tylko wyglądają znacznie efektowniej, ale przede wszystkim powinny być znacznie mniej energochłonne, a co równie istotne zniknął szkodliwy azbest. Zakres prac był naprawdę duży: wymieniano też loggie balkonowe. Finalnie budynki uzyskały też nową elewację w odcieniach szarości z różnobarwnymi elementami, podobnie jak inne wieżowce na osiedlu.

Nowy estetyczny wygląd budynku cieszy nie tylko jego użytkowników, ale przyciąga wzrok pozostałych mieszkańców osiedla. Co równie istotne po termomodernizacji zapotrzebowanie na energię w tym budynku spadło o ponad 25 %.

Warto też wspomnieć, że w ciągu ostatnich czterech lat praktycznie zamknięty został proces termomodernizacji Nowego Miasta (dawne osiedla Nowotki). Do zmodernizowania pozostało tylko kilka budynków, w których nie zostały uregulowane sprawy z powołanie wspólnot mieszkaniowych, ale niebawem i te niedogodności uda się przezwyciężyć. Do tej poru ocieplono i wyremontowano blisko 40 budynków komunalnych.

Ostateczny termin demontażu azbestu to koniec 2032 rok.

Reklama