Będą nowe mieszkania w mieście

Będą nowe mieszkania w Czeladzi. Jak poinformowała spółka SIM Zagłębie, która razem z miastem będzie budowała mieszkania, gotowy już jest projekt, a niebawem uzyskamy pozwolenia na budowę 75 nowoczesnych mieszkań, w budynku dawnej szkoły górniczej – „Skałki” przy ul. 21 Listopada.

Pozwolenie na budowę, to ostatni warunek do złożenia wniosku do BGK, o finansowanie tej mieszkaniowej inwestycji. Zaprezentowana wizualizacja może się jeszcze zmienić, bowiem wnioskowaliśmy do projektantów, aby zachowali na budynku ceglaną elewację, pasującą do zabytkowych zabudowań na tej ulicy.

Jak zapewnia prezes SIM, inwestycja ma szanse rozpocząć się jeszcze w tym półroczu. W ten sposób w naszym mieście może wystartować program budownictwa komunalnego, który spowoduje, że liczba mieszkańców w Czeladzi zacznie wzrastać.

W sierpniu 2022 r. burmistrz Zbigniew Szaleniec wraz z prezesem spółki SIM Zagłębie (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa), podpisał porozumienie na mocy którego, spółka rozpoczęła działania związane z remontem i przekształceniem byłej szkoły górniczej przy ul 21 Listopada, na budynek mieszkalny, w którym powstanie około 75 mieszkań na wynajem. Wcześniej podczas sesji Rady Miejskiej budynek, został razem z przyległą działką, wniesiony aportem do spółki.

W ramach inwestycji, oprócz mieszkań komunalnych, na przyległej działce ma powstać także około 100, tak potrzebnych w tym rejonie miasta, miejsc parkingowych i 30 przynależnych do budynku garaży. Mimo, że inwestycję będzie prowadziła spółka SIM, dysponentem przyszłych mieszkań będzie nasze miasto. Mieszkania będą miały wykończenie pod klucz.

Warto dodać przy okazji, że będzie to kolejny pokopalniany budynek odzyskamy i oddany do dyspozycji mieszkańców i to bez znaczącego udziału finansowego gminy. W ten sposób jednocześnie zachowamy istniejące dziedzictwo pogórnicze w Czeladzi i jednocześnie stworzymy nowe mieszkania. Mam nadzieję, że niebawem będziemy obserwować pierwsze efekty nowej inwestycji.

Reklama