Stadion przebudowany

Zakończyła się przebudowa stadionu CKS Czeladź im. Józefa Pawełczyka. Pojawiły się nowe atestowane tory bieżni, są też gotowe krzesełek na trybunach. Wcześniej dokonano przebudowy pomieszczeń klubowych, płyty i trybun. Drobniejsze prace będą się jeszcze odbywać, bowiem wykonawca musi wykonać poprawki gwarancyjne na płycie boiska i trybunie wschodniej, ale generalnie zadanie zostało wykonane. Łącznie zainwestowano ponad 11 mln zł w infrastrukturę sportową.

W ramach remontu stadionu wykonana zostanie nowa trybuna od strony budynku obsługi stadionu, bieżnia lekkoatletyczna z certyfikatem PZLA oraz nowe oświetlenie, nagłośnienie i monitoring stadionu. Pojawią się też elementy infrastruktury pod dyscypliny olimpijskie: skok w dal, trójskok, rzut oszczepem, dyskiem, młotem oraz pchnięcie kulą, a także rowu z wodą.

W kilku etapach przeprowadzono remont: budynku trybuny i jego wnętrza, gdzie oprócz odnowienia i wyposażenia w nowy sprzęt wszystkich pomieszczeń, dobudowano również dwie nowe szatnie. Zlikwidowano zdewastowane stare trybuny betonowe i zbudowano nowe na 1500 miejsc. Wymieniono na nową, płytę boiska instalując na niej automatyczny system nawadniania. Zamontowano na słupach oświetlenie i nagłośnienie boiska. Wyposażono stadion w telebim. Zbudowano od nowa zaplecze techniczne stadionu i ogólnodostępne toalety. Na budynku trybuny zamontowano panele fotowoltaiczne. Zbudowano nowe ogrodzenie i alejki wokół stadionu.

Naszym stadionem, już zainteresował się Polski Związek Lekkoatletyczny, który rozpatruje możliwość wykorzystania obiektu, do treningu młodych lekkoatletów, przed mającymi się odbyć na Stadionie Śląskim, Drużynowymi Mistrzostwami Europy Juniorów. Obiekt posiada bowiem certyfikat PZLA, pozwalający organizować na naszym stadionie zawodów nawet najwyższej rangi dla juniorów.

W kolejnym kroku musimy jeszcze wykonać remont dawnego kompleksu hotelowego, a nasza baza sportowa będzie całkowicie odnowiona. Na zakończenie zdjęcia sprzed przebudowy!

Czyż efekt nie jest piorunujący!

Reklama