Jest projekt na przebudowę ul. Nowopogońskiej

nowopogonska2W lipcu odbyłem spotkanie z udziałem dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, członka Zarządu Powiatu Sebestiana Szaleńca oraz Marka Mrozowskiego, którego tematem była przebudowa ulicy Nowopogońskiej. Efektem było wprowadzenie pewnych korekt do projektu. W sierpniu powstała jego ostateczne wersja, która będzie realizowana w 2015 roku.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że dzięki dobrej współpracy z powiatem oraz PZD udało się przygotować projekt i wdrożyć go  do realizacji. Prace ruszą w przyszłym roku na odcinku od granicy z Sosnowcem do ronda na Piaskach.

nowpogonska_projekt1

Ze zdziwieniem przyjąłem za to zapytania płynące z czeladzkiego urzędu, dotyczące spotkania oraz realizacji projektu. Obecna pani burmistrz dziwiła się, że nie została zaproszona na spotkanie. Cóż widocznie również władze powiatowe mają świadomość, braku zaangażowania pani Teresy w sprawy czeladzkich remontów. Na zapytanie o udział finansowy miasta w przebudowie odpowiedziała… głucha cisza.

nowpogonska_projekt2

W 2015 r. na Nowopogońskiej, wymieniana będzie, częściowo podbudowa oraz układana nowa nakładka z asfaltu. Wymienione też zostaną chodniki na całym odcinku remontowanej drogi. W tym roku wykonany został projekt, zaś sama przebudowa szacowana na około 1,9 mln. zł ruszy w 2015 r. Starostwo podejmuje też starania aby na remont pozyskać dodatkowe środki z tzw. „schetynówki”.