Nowoczesny plac zabaw na Zapłociu?

zaplocie_plac119 sierpnia br. w imieniu swoim oraz radnych z 1 i 3 okręgu Mariana Kity oraz Kamila Kowalika złożyłem wniosek do budżetu miasta na rok 2016 o budowę wielofunkcyjnego placu zabaw na tzw. Zapłociu przy ul. Kombatantów w kwocie 250.000 zł. Miejsce to zostało przygotowane pod tego typu inwestycję w 2010 roku, jednak przez kolejne lata zupełnie nic się nie działo. Jest to wyśmienite miejsce na stworzenie tam strefy dla mieszkańców z prawdziwego zdarzenia.

Zaproponowaliśmy władzom miasta kontynuację zagospodarowania przestrzeni Zapłocia poprzez stworzenie wielofunkcyjnego placu zabaw z dodatkowymi elementami infrastruktury sportowej, wraz z utwardzoną nawierzchnią.

zaplocie_plac2

Wychodzimy z założenie, że lepiej jest stworzyć trzy duże place zabaw dla poszczególnych dzielnic, niż wiele mniejszych placów o niskim standardzie. Tym bardziej, że mieszkańcy mają uwagi do wykonanych w ostatnim czasie placów, zwłaszcza do braku właściwej nawierzchni.

Proponujemy aby plac zabaw na Zapłociu był kompleksowy, a jego stworzenie mogło być rozłożone na dłuższy okres, aby w kolejnych latach dodawać kolejne elementy, np. infrastrukturę sportową, bezprzewodowy internet czy monitoring.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie tego wniosku przez władze miasta.

2 uwagi do wpisu “Nowoczesny plac zabaw na Zapłociu?

  1. […] Więcej na ten temat: Nowoczesny plac zabaw na Zapłociu? […]

  2. […] Więcej na ten temat: Nowoczesny plac zabaw na Zapłociu? […]

Możliwość komentowania jest wyłączona.